repertuar

kliknij w nazwę filmu, aby przejść do sekcji z opisami

opisy filmów

Romeo i Julia

Plakat Filmowy
  Siergiej Prokofiew (1891 – 1953) / Aleksiej Ratmański

  РОМЕО И ДЖУЛЬЕТТА
  ROMEO I JULIA
  balet w trzech aktach (1938, 2017)

  Prapremiera tej inscenizacji miała miejsce 16 listopada 2011 w Toronto.
  Premiera niniejszej inscenizacji na scenie Bolszoj: 22 listopada 2017

  21 stycznia 2018 |niedziela | 16:00 | LIVE

  Obsada:

  Jekaterina Krysanowa jako Julia Kapuleti
  Władisław Łantratow jako Romeo Monteki
  Igor Cwirko jako Merkucjo, przyjaciel Romea
  Dmitrij Dorochow jako Benwolio, przyjaciel Romea
  Witalij Biktimirow jako Tybalt, kuzyn Kapuletich
  Nikita Jelikarow jako Pan Kapuleti
  Kristina Karasiewa jako Pani Kapuleti
  Jegor Chromuszin jako Parys, narzeczony Julii
  Anastazja Winokur jako Piastunka Julii
  Jegor Simaczew jako Ojciec Laurenty
  Aleksandr Fadejeczew jako Pan Monteki
  Wiera Borisenkowa jako Pani Monteki
  Aleksiej Łoparewicz jako Książę Werony
  Kristina Łosiewa i Ksenia Sorokina jako Dwie Prostytutki
  oraz
  soliści, koryfeje i zespół baletowy i orkiestra Teatru Bolszoj.

  Realizatorzy:
  Paweł Kliniczew dyrygent
  Aleksiej Ratmański choreografia
  Richard Hudson scenografia i kostiumy
  Jennifer Tipton światło

  Wielu choreografów sięgało i nadal sięga po baletową wersję tragedii Williama Shakespeare’a. W cyklu transmisji z Teatru Bolszoj podziwialiśmy już wersję Jurija Grigorowicza, teraz czas na nowe spojrzenie na historię kochanków z Werony w choreografii Aleksieja Ratmańskiego, byłego dyrektora baletu Bolszoj w latach 2004-2008, obecnie choreografa – rezydenta American Ballet Theatre. Ratmański powraca do Moskwy by przygotować balet dla zespołu Teatru Bolszoj. Swoją inscenizację Romea i Julii zrealizował najpierw w 2011 roku w Toronto z National Ballet of Canada, teraz przystosował ją dla moskiewskiego zespołu. W ujęciu Ratmańskiego sztuka Szekspira to przede wszystkim opowieść o wielkiej miłości i parze najsłynniejszych kochanków, którą genialnie w warstwie muzycznej oddał Siergiej Prokofiew.

  Przedstawienie trwa około 2 godzin i 30 minut.

Cudowny chłopak - dubbing

Plakat Filmowy
 • Oryginalny tytuł: Wonder

 • Reżyseria: Stephen Chbosky

 • Gatunek: Dramat, Familijny, Komedia

 • Premiera Polska: 19 stycznia 2018

 • Produkcja: USA

 • Czas trwania:1 godz. 53 min. • Sylko seanse zorganizowane • Opis:

Julia Roberts, Owen Wilson i Jacob Tremblay, młody gwiazdor znakomitego „POKOJU” w porywającej opowieści o tym, że niełatwo być innym.

Ekranizacja międzynarodowego bestsellera, który wzruszył i rozbawił miliony czytelników na całym świecie.

Każdy chce się wyróżniać. Nikt nie chce być inny.

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

Tedi i mapa skarbów

Plakat Filmowy

Tedi Jones udaje się do Los Angeles, by zapoznać się z nowymi odkryciami archeolożki Sary Lavroff. Odnalazła ona papirus wskazujący na istnienie naszyjnika należącego do mitycznego króla Midasa, który mocą swego dotyku wszystko zamieniał w złoto.

Pełne radości ponowne spotkanie Tediego i Sary szybko zamienia się w niebezpieczną przygodę, kiedy Sara zostaje porwana przez pewnego bogacza, który za pomocą talizmanu chce osiągnąć wieczne, niekończące się bogactwo. Wspólnie z przyjaciółmi – papugą i psem – Tedi będzie musiał użyć wszystkich swych mocy, by uratować Sarę. Przyjdzie mu przemierzyć cały świat, a po drodze pozna nie tylko nowych przyjaciół, ale także nowych wrogów.

Pitbull. Ostatni pies

Plakat Filmowy

„Pitbull. Ostatni pies” to film w reżyserii Władysława Pasikowskiego, twórcy „Jacka Stronga” i kultowych „Psów”. W rolach głównych zobaczymy „starą gwardię” bohaterów czyli Marcina Dorocińskiego jako oficera Despero, Krzysztofa Stroińskiego jako Metyla oraz Rafała Mohra czyli Nielata, teraz nazywanego Quantico. „Pitbull. Ostatni pies” to kawał rasowego kina sensacyjnego, pełnego świetnych dialogów i pełnokrwistych postaci, które nie zawiedzie zarówno fanów serialowego „Pitbulla”, jak i miłośników ostatnich hitów – „Pitbull. Nowe porządki” i „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Dwa ostatnie łącznie zgromadziły w kinach ponad 4 miliony widzów! Obsadę najnowszego „Pitbulla” dopełniają: Dorota Rabczewska, Cezary Pazura, Adam Woronowicz, Krzysztof Kiersznowski, Iza Kuna, Michał Kula, Marian Dziędziel, Zbigniew Zamachowski oraz Jadwiga Jankowska-Cieślak. Gościnnie, w epizodach, na ekranie pojawią się wokalistka Katarzyna Nosowska oraz bokser Artur Szpilka.

Kiedy ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału terroru rozpoczynają dochodzenie. Schwytanie sprawcy uważają nie tylko za swój obowiązek, ale też punkt honoru. Niestety, wydział jest przetrzebiony zmianami organizacyjnymi i zwolnieniami. W tej sytuacji, aby stawić czoła gangsterom, stołeczny komendant ściąga do Warszawy rozproszonych po prowincji, doświadczonych policjantów. W stolicy pojawiają się Despero, Metyl oraz – prosto z Waszyngtonu – Nielat, zwany obecnie Quantico. Tymczasem w walce o dominację nad miastem, toczonej między gangami z Pruszkowa i Wołomina, pojawia się trzeci, znaczący gracz – Czarna Wdowa…

Staję na planie „Pitbulla 3” jak przed największym wyzwaniem w życiu. Przyjdzie mi się bowiem zmierzyć nie tylko z gigantycznym sukcesem finansowym poprzednich dwóch części, ale także z legendą i doskonałością serialu sprzed 12 lat. Zostawiony sam sobie pewnie bym się nie podjął, ale szczęśliwie wspierają mnie producent wspomnianych blockbusterów Emil Stępień i gwiazdorzy kultowego serialu: Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński, Rafał Mohr i Jadwiga Jankowska-Cieślak. Nasz film nie będzie to jednak prosty miks artystycznego serialu sprzed lat i kasowych filmów z zeszłego roku, ponieważ… zmienił się reżyser i scenarzysta. Próbuję nakręcić sensacyjny film tak, jak potrafię najlepiej zrobić to ja. Nie imituję stylu mojego znakomitego poprzednika. Może stąd tytuł filmu „Pitbull. Ostatni pies”. Niby gatunkowo pitbull, ale w szerszym znaczeniu jednak pies. Będzie więc dużo starego, ale też więcej nowości. Najbardziej oczekuję występu Doroty Rabczewskiej znanej Państwu bardziej jako Doda, i nowej muzyki, z którą pierwszy raz będę miał do czynienia. A o czym jest film? Jak zwykle o twardej przyjaźni, zasadach, tyranii złych ludzi i oczywiście o miłości. – Władysław Pasikowski.

Święty niezłomny - lektor

Plakat Filmowy

Hiszpania to nie tylko wysokie temperatury i piękne plaże, ale także trudna historia. W roku 1901 młody ksiądz Pedro Poveda zaczyna posługę kapłańską wśród ubogich mieszkańców jaskiń hiszpańskiego miasteczka Guadix. Wkrótce decyduje się podjąć działania na rzecz edukacji kobiet oraz biednych dzieci. Jednak szybko okazuje się, że nie wszyscy popierają starania duchownego… Ksiądz Poveda zginął śmiercią męczeńską w 1936 roku, a w 2003 roku został ogłoszony świętym przez papieża Jana Pawła II.

Czas mroku

Plakat Filmowy
 • Oryginalny tytuł: Darkest Hour

 • Reżyseria: Joe Wright

 • Gatunek: Biograficzny, Dramat historyczny

 • Premiera Polska: 26 stycznia 2018

 • Produkcja: USA, Wielka Brytania

 • Czas trwania: 2 godz. 5 min.

 • Opis:

Nominowany do Oscara®, zdobywca nagrody BAFTA Gary Oldman w roli Winstona Churchilla, w filmie inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami. Za rolę Churchilla Gary'ego Oldmana wyróżniono Złotym Globem.

Winston Churchill spędził pierwsze tygodnie w fotelu premiera w pierwszych miesiącach II wojny światowej. Dzięki scenariuszowi Anthony’ego McCartena i znakomitemu Gary’emu Olmamanowi mamy szansę zobaczyć człowieka, nie ikonę. Poznajemy go jako dowcipnego i błyskotliwego męża stanu, krzepkiego członka Parlamentu, 65-letniego kandydata na premiera w czasach, gdy Europa upada, płonąc w pożodze wojny. Państwa sprzymierzone wciąż przegrywają potyczkę z wojskami nazistowskimi. Armia brytyjska zdana jest na własne siły we Francji. 300 tysięcy brytyjskich żołnierzy stacjonuje na plażach Dunkierki. W tych okolicznościach rząd Chamberlaina podaje się do dymisji. Nowym premierem Wielkiej Brytanii zostaje Winston Churchill. Ma przeciw sobie członków własnej partii oraz króla – Jerzego VI (laureat Emmy Ben Mendelsohn), sceptycznie przyglądającego się poczynaniom Churchilla. Jest 10 maja 1940 roku. Przed Winstonem Churchillem być może najtrudniejsza decyzja w życiu – negocjować z nazistami pakt pokojowy, który ocali brytyjski naród przed koszmarem wojny, czy ponieść niemożliwe do przewidzenia koszty i stanąć naprzeciw wroga?

W podjęciu decyzji wspiera go żona, Clemmie (nominowana do Oscara® Kristin Scott Thomas). Zainspirowany postawą Brytyjczyków decyduje postawić na bliskie im ideały – wolności i umiłowania pokoju. Wie, że musi zagrzać społeczeństwo do boju, przygotować mowę, która poruszy naród. Wsparciem jest niestrudzona sekretarka (Lily James). I tak, stoją w obliczu największej próby, Winston Churchill na zawsze zmienia bieg historii.

Jaskiniowiec

Plakat Filmowy
 • Oryginalny tytuł: Early Man

 • Reżyseria: Nick Park

 • Gatunek: Animacja, Komedia, Przygodowy

 • Premiera Polska: 23 lutego 2018

 • Produkcja: Wielka Brytania

 • Czas trwania: 1 godz. 29 min.

 • Opis:

Animowana komedia zdobywcy 4 Oscarów Nicka Parka o pewnym jaskiniowcu, który pragnie od życia czegoś więcej niż łupanie kamienia.

Poznaj przodków „UCIEKAJĄCYCH KURCZAKÓW”, „BARANKA SHAUNA” i „WALLACE’A I GROMITA” – bohaterów kultowych animacji studia AARDMAN.

W zamierzchłych czasach, gdy nie było facebooka, prądu i ciepłej wody, a w zagrodzie za jaskinią pasły się dinozaury, rozgrywa się pełna szalonych przygód historia dzielnego Duga, który musi zjednoczyć swą jaskiniową ferajnę przeciw nadchodzącemu zagrożeniu. W świecie, w którym zamiast psa każdy mógł mieć mamuta, a zaostrzony kamień był gadżetem na miarę dzisiejszego smartfona, nadejście pulsującej hałaśliwą nowoczesnością Epoki Brązu zwiastuje nieuniknione kłopoty.

Bezlitosny

Plakat Filmowy
 • Reżyseria: Sung-hyun Byun

 • Gatunek: Dramat, Kryminał

 • Premiera Polska: 6 kwietnia 2018

 • Produkcja: Korea Południowa

 • Czas trwania: 1 godz. 57 min.

 • Opis:

To zaskakujące połączenie Infiltracji Scorsese z Wściekłymi psami Tarantino.

Wciągający gangsterski film o męskiej przyjaźni i znaczeniu lojalności w brutalnym świecie.

Dwóch facetów za kratami. Starszy to wytrawny gangster, który trzęsie zakładem karnym, a młodszy to chłopak, który nikomu nie odpuści. W świecie bez zasad połączyła ich przyjaźń, a po wyjściu z więzienia zamierzają wspólnie zawładnąć miastem. Przemycając narkotyki, szybko pną się po szczeblach syndykatu zbrodni. Razem mogliby dojść na sam szczyt... Ale świat wielkich pieniędzy i gangsterskich porachunków stawia jedno kluczowe pytanie:
Czy w takim świecie naprawdę można komuś zaufać?

Syn Królowej Śniegu

Plakat Filmowy
 • Oryginalny tytuł: Syn Królowej Śniegu

 • Reżyseria: Robert Wichrowski

 • Gatunek: Dramat psychologiczny

 • Premiera Polska: 19 stycznia 2018

 • Produkcja: Polska

 • Czas trwania: 1 godz. 25 min.

 • Opis:

Akcja filmu rozgrywa się w dwóch przeplatających się ze sobą wymiarach - realistycznym oraz poetycko-baśniowym. Siedmioletni Marcin (Maciej Bożek), spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi (Franciszek Pieczka), ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. Tam, oddzielony parawanem fantazji od rzeczywistości, w której z różnych względów nie potrafi się odnaleźć, czuje się bezpieczny. Jego dwudziestokilkuletnia matka Anna (Michalina Olszańska) wychowuje go samotnie, ledwo wiążąc koniec z końcem. Żeby mieć pieniądze na wynajem pokoju u Zofii (Anna Seniuk) i utrzymanie, pracuje na dwa etaty. Zmagając się z prozą codzienności, pod presją otoczenia, nie dostrzega tego, co w życiu najważniejsze. Gdy pozna Kamila (Rafał Fudalej), pojawi się nadzieja na lepsze jutro. Tylko czy Anna, która próbuje przypodobać się pełnej pokus współczesnej rzeczywistości, wybierze właściwą drogę? Czasami jesteśmy zagubieni tak bardzo, że popełniamy błędy, których nie da się naprawić.

Moja miłość

Plakat Filmowy
 • Oryginalny tytuł: I'm Not Ashamed

 • Reżyseria: Brian Baugh

 • Gatunek: Biograficzny, Dramat

 • Premiera Polska: 2 marca 2018

 • Produkcja: USA

 • Czas trwania: 1 godz. 25 min.

 • Opis:

Historia Rachel Joy Scott - pierwszej uczennicy, która została zabita w Columbine High School podczas strzelaniny dnia 20 kwietnia 1999 roku.

Oparte na szczerych zapiskach Rachel Joy Scott uczennicy Columbine High School, MOJA MIŁOŚĆ to pełne nadziei przypomnienie, że w momencie, kiedy oddajemy swoje życie w ręce Boga, możemy wywołać zmianę, która zmieni świat.

Kobieta sukcesu

Plakat Filmowy
 • Oryginalny tytuł: Kobieta sukcesu

 • Reżyseria: Robert Wichrowski

 • Gatunek: Komedia romantyczna

 • Premiera Polska: 8 marca 2018

 • Produkcja: Polska

 • Czas trwania: 1 godz. 45 min.

 • Opis:

Główną bohaterką jest Mańka (Agnieszka Więdłocha), szefowa firmy w wielkim mieście, której życie nagle wywraca się do góry nogami. Jej biznes pada ofiarą nieuczciwej konkurencji, związek z Norbertem (Mikołaj Roznerski) przeżywa kryzys, a pod drzwiami mieszkania kobieta zastaje Lilkę (Julia Wieniawa), młodszą siostrę uosabiającą chaos, tak obcy perfekcyjnej Mańce. W jej życie – za sprawą psa i przypadku – wkracza również Piotr (Bartosz Gelner), którego wbrew sobie i mimo serii nieporozumień zdaje się przyciągać. Jako przebojowa kobieta sukcesu Mańka nie zamierza się poddawać i skupia się na walce o przetrwanie firmy i zdemaskowanie oszustów! Czy nie straci przez to z oczu siostrzanej przyjaźni i szansy na coś nowego? „Kobieta sukcesu” to lekka i przewrotna komedia romantyczna o tym, że kiedy wydawać by się mogło, że straciliśmy wszystko, tak naprawdę dostajemy od losu to, co najbardziej cenne.

Czwarta władza

Plakat Filmowy
 • Oryginalny tytuł: The Post

 • Reżyseria: Steven Spielberg

 • Gatunek: Dramat

 • Premiera Polska: 16 lutego 2018

 • Produkcja: USA

 • Czas trwania: 1 godz. 55 min.

 • Opis:

Laureaci Oscarów Meryl Streep i Tom Hanks w osnutym na faktach filmie zdobywcy 3 Nagród Akademii, Stevena Spielberga.

Opowieść o najsłynniejszym śledztwie w dziejach dziennikarstwa, które zmieniło oblicze nie tylko tego zawodu, ale także całego świata, doprowadzając do ujawnienia najgłębiej skrywanych sekretów władz Stanów Zjednoczonych.

Wydawca dziennika „The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) i jego redaktor naczelny Ben Bradlee (Tom Hanks) stają przed dramatycznymi wyborami podczas bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami. Walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez trzy dekady ukrywanych przez administracje czterech prezydentów USA, Graham i Bradlee zmuszeni będą przełamać dzielące ich różnice i zaryzykować nie tylko kariery, ale osobistą wolność.

Każdego dnia

Plakat Filmowy
 • Oryginalny tytuł: Every Day

 • Reżyseria: Michael Sucsy

 • Gatunek: Romans

 • Premiera Polska: 2 marca 2018

 • Produkcja: USA

 • Czas trwania: 1 godz. 35 min.

 • Opis:

16-letnia Rhiannon pragnie prawdziwej miłości, ale jej związek wystawiany jest na ciągłe próby. Wszystko zmienia się, gdy poznaje chłopaka, który dzieli się z nią niezwykłą tajemnicą. Nastolatek każdego dnia budzi się w ciele kogoś innego. Nie ma wpływu na to, kim będzie nazajutrz, więc stara się nie pozostawiać po sobie śladu w życiorysach innych osób. Jego zasady przestają mieć jednak znaczenie, gdy poznaje Rhiannon. Młodych kochanków łączy niezwykle silne uczucie i przekonanie, że są w stanie pokonać wszelkie przeciwności. Mimo to, pod wpływem pewnych wydarzeń, zaczynają wątpić czy wspólna przyszłość jest możliwa. Ich miłość jest bezgraniczna, lecz czy odważą się podjąć ogromne ryzyko, by pozostać razem?

Czarna Pantera

Plakat Filmowy
 • Oryginalny tytuł: Black Panther

 • Reżyseria: Ryan Coogler

 • Gatunek: Akcja, Sci-Fi

 • Premiera Polska: 14 lutego 2018

 • Produkcja: USA

 • Czas trwania: 2 godz. 14 min.

 • Opis:

T’Challa po śmierci swojego ojca, króla Wakandy, wraca do rodzinnego kraju, by objąć tron. Wkrótce Wakanda zostaje napadnięta przez dawnego wroga. W obliczu niebezpieczeństwa młody władca zbiera sojuszników i robi wszystko, aby pokonać groźnego przeciwnika i ochronić swój dotąd pozostający w izolacji lud, jego kulturę i całą wysoce rozwiniętą technologicznie cywilizację. By udowodnić, że jest godzien miana króla, T’Challa jako Czarna Pantera staje w obronie nie tylko swojej ojczyzny, ale i całego świata.

Tomb Raider

Plakat Filmowy
 • Oryginalny tytuł: Tomb Raider

 • Reżyseria: Roar Uthaug

 • Gatunek: Przygodowy

 • Premiera Polska: 6 kwietnia 2018

 • Produkcja: USA, Wielka Brytania

 • Czas trwania: 2 godz.

 • Opis:

Lara Croft to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika zaginionego przed laty. Teraz, jako 21-letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u wybrzeży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano tomb raidera?

Życzenie śmierci

Plakat Filmowy
 • Oryginalny tytuł: Death Wish

 • Reżyseria: Eli Roth

 • Gatunek: Dramat, Kryminał, Sensacyjny, Akcja

 • Premiera Polska: 13 kwietnia 2018

 • Produkcja: USA

 • Czas trwania: 2 godz.

 • Opis:

Długo oczekiwany film akcji z Brucem Willisem („Szklana pułapka”, „Sin City”) w roli głównej.

Paul Kersey (Bruce Willis) jest chirurgiem, który co dzień ratuje ludzkie życie. Gdy nieznani sprawcy dokonują brutalnego napadu na jego rodzinę, po raz pierwszy sam musi zwrócić się o pomoc. Policja pozostaje jednak głucha na jego apele. Zdesperowany mężczyzna postanawia więc własnoręcznie wymierzyć sprawiedliwość. Gdy uwagę mediów przyciągają zabójstwa kolejnych gangsterów, wszyscy zadają sobie jedno pytanie: giną oni z ręki bohatera czy bandyty? Wiedziony pragnieniem zemsty Kersey dostrzega, że może pomóc także innym. Nie każdemu podoba się jednak to, że mężczyzna staje ponad prawem, policja zaś jest coraz bliżej odkrycia tożsamości mściciela.